Co si myslí o festivalu Tomorrowland obyvatelé přilehlého městečka?

Patnáctileté výročí letos oslavil festival Tomorrowland, který se koná v areálu De Schorre v Belgickém městečku Boom mezi Antverpami a Bruselem. Festival laká ve dvou víkendech přes 200 000 návštěvníků a mezi fanoušky EDM se jedná o jeden z nejlepších festivalů světa – není divu, kromě nadupaného line-upu nabízí také návštěvníkům neuvěřitelné dekorace a scény. Co si však o festivalu myslí obyvatelé osmnáctitisícového městečka? Vadí jim takto velký dav který zaplní zmiňovaný rekreační areál a přilehlé okolí?

Město festivalem skutečně žije a dle průzkumů drtivé většině rezidentům nevadí, to dokazuje i fakt, že většina obyvatel umisťuje na své balkony a do oken vlajku festivalu na jeho podporu. Proč jsou lidé ale spokojeni i přesto, že v běžně klidném městečku se koná hlučná akce?

Ekonomika

Z rezidentů mají největší radost převéžně provozovatelé hotelů a obdobných zařízení. Hotely a ubytovací zařízení v městečku (mimo areál Tomorrowlandu) jsou vyprodány několik hodin po zahájení prodeje vstupenek na festival. Provozovatelé hotelů potvrzují, že pokud se uvolní nějaké místo, je do několika minut obsazeno – řeč je o hotelech a ubytovacích zařízení (AirBnb), které nespolupracují přímo s Tomorrowlandem, který má zarezervované některé hotelové pokoje pro balíček Global Journey. Kromě provozovatelů hotelů se samozřejmně zvýší mnohonásobně denní tržba obchodům, které mají na festivalové víkendy i prodlouženou otevírací dobu. Ve městě také můžete narazit na mnoho místních obyvatel, kteří u provizorního stánku za symbolickou cenu prodávají návštěvníkům například náramky či ostatní doplňky.

Nonstop linka

To, že chce festival skutečně s místními vycházet dokazuje i fakt, že každoročně je pro obyvatele vytvořena speciální nonstop linka. Pokud někomu z místních vznikne na pozemku či soukromém majetku škoda způsobena návštěvníky festivalu, tak pořadatelská agentura vyšle k nahlašující osobě speciální tým, který se pokusí nepříjemnost vyřešit v co nejkratším možném čase.

 

Zdroj: https://crewpicture.tomorrowland.com

Zdroj: https://crewpicture.tomorrowland.com

Provozní doba festivalu

Hluk především z subwooferů festivalu je v okolí areálu slyšet – pořadatelé se však rozhodli udělat z festivalu převážně denní festival, aby nedocházelo k dlouhodobému rušení sousedů především v nočních hodnách. To znamená, že jednotlivé scény otevírají své brány v poledne a své brány uzavřou ukončen jednu hodinu po půlnoci – žádná hlasitá oficiální afterparty do páte hodiny ranní se tak v areálu nekoná.

Volné vstupenky na Gathering party

Každoročně se ve stanovém městečku DreamVille koná Warm-up párty, která nese název Gathering party. Na tuto párty, kde v minulých letech vystoupil například Afrojack či Dimitri Vegas & Like Mike mají obyvatelé městečka Boom a Rust vstupné zdarma.

Sousedské prohlídky areálu

Rodiny s dětmi, důchodci či mládež každoročně navštěvuje speciální sousedské setkání které nese název Buurtfeest. Organizátoři si pro své sousedy každoročně připravují mezi festivalovými týdny speciální backstage prohlídky areálu či doprovodný program pro nejmenší. Děti které láká DJing se mohou zúčastnit speciálních workshopů a dokonce si mohou užít pár minut sousedské slávy za mixážním pultem na jedné z několika scén. Lehké občerstvení a pití je samozřejmě zdarma.

Zdroj: www.frontview-magazine.be

Zdroj: www.frontview-magazine.be

Unikátní předprodej vstupenek pro obyvatele

Jak jistě víte, Tomorrowland je jeden z nežádanějších festivalů světa – není divu, během prodlouženého víkendu se nejenom na Mainstage ukáží největší hvězdy ze světa EDM. Sehnat vstupenky je poněkud nadlidský úkol – ne však pro obyvatele městečka Boom a Rust. Sousedé si mohou zažádat o speciální kód který jim umožní si zakoupit vstupenky na festival přednostně.

Z článku vyplývá, že vztah mezi organizátory a místními obyvateli je ve většině případů skvělý. Výhod pro město a rekreační areál je skutečně mnoho (včetně celoročního udržování).

Zdroj: Facebook.comHln.be


Current track

Title

Artist