#ELF19: Electric Love Festival 2019 je za námi!

Electric Love Festival 2019 je minulostí – úžasná 3 denní (s Warm Upem 4 denní) show plná taneční muziky je za námi. Rakouský Salzburgring se stal domovem několika desítek tisíc návštěvníků, kteří přijeli za jedním účelem – bavit se a poslechnout si ty největší hvězdy ze světa EDM.

Na středeční den si organizátoři přichystali Warm Up párty, na kterou pozvali zajímavá jména. Salvatore Ganacci, Darren Styles nebo Da Tweekaz rozhýbali celou stage s název Club Circus, která byla jako jediná z 8 scén otevřena.

Zdroj: Electric Love Festival, © Geoffrey Hubbel

Čtvrteční sluneční den je označován, jako první den eventu Electric Love Festival, protože v tento den je poprvé otevřena obrovská mainstage, a to velkolepou openning show, při které se na scéně vystřídalo více než 60 umělců z celého světa. Po ceremoniálu přišel na stage Nizozemský DJ Afrojack, který rozhýbal dav převážně vlastní produkcí, zazněly hity jako  Ten Feet Tall či My City. Následně se objevil na mainstage Diplo, DJ Snake a stage uzavíral uznávaný Tiesto. Ti, kteří měli ještě energii se přesunuli například do Club Circus kde zrovna odehrával svůj set Paul Elstak.

Zdroj: Electric Love Festival, © Felix Baptist

V pátek se návštěvníkům poprvé otevřela RAM Q-Dance stage, kde se za celý den vystřídala esa Hardstyle music – Coone, Headhunterz či Phuture Noize. Pokud nejste milovníci tvrdších rytmů, mohli jste navštívit také Honycomb Techno stage, kde se v tentýž den ukázal Svan Väth nebo Marc Houle. Náš tým přesto lákala stále ta největší a také dle našeho názoru nejkrásnější stage kterou jsme kdy viděli – mainstage. Dorazili jsme do areálu když zrovna již z poloviny zaplněnou taneční plochu rozhýbávalo Nizozemské duo pánů Zkiho & Dobreho, kteří jsou známi pod pseudonymem Chocolate Puma. Svým housovým setem připravili publikum pro dalšího DJe, kterým byl mladý Maurice West – ten svým setem velice překvapil i přesto, že v setu hrál především vlastní produkci. Po něm mohli návštěvníci slyšet duo Lucas and Steve, Mika Williamse, Olivera Heldense nebo projekt No redemption za kterým stojí Tchami a Malaa.

Po již zmiňované dvojici, která se vyznačuje především černým outfitem měl na stage nastoupit Axwell, ten bohužel den předtím své vystoupení zrušil, a tak se pořadatelé snažili najít náhradu. Tu se jim podařilo najít, a to náhradu dle našeho názoru lepší – na Rakouský okruh Salzburgring totiž zavítal úderem půlnoci KSHMR, který měl jeden z nejlepších setů dne. Po vyváženém setu ve kterém si každý našel svůj oblíbený song přišel jeden z hlavních headlinerů – Timmy Trumpet. Set byl spíše tvrdšího rázu, proto jsme mohli zapařit například na místní Mozartovu symfonii v hardstylovém podání, která rozhýbala úplně každého! Na ostatních scénách mezitím předváděli své umění například Snails, Habstrakt nebo král Drum & Bass – Netsky.

Zdroj: Electric Love Festival, © Sebastian Gruben

Poslední sobotní den byl také plný známých jmen. Na již výše zmiňované Q-Dance stage viděli fanoušci hardstyle music Zatoxe, Brennana Hearta či DJku Deetox, která překvapila svým RAW setem. Na třetí největší scéně – Club Circus se v tento den vystřídali LNY TNZ, Cesqeaux, Holy Goof, Jauz nebo Lost Kings. V našem článku ale bude opět řeč o scéně, která má na své konstrukci více než 650m2 LED panelů – Mainstage. Sobotní den patřil DJům, mezi které patří Kill the Buzz, Zonderling, Metafo4r, Slushii, Eric Prydz či Marshmello. Nejvíce bych chtěl však vyzdvihnout set dvojce NWYR, která je známa spíše pod pseudonymem W&W. Kluci měli jednoznačně jeden z nejlepších setů celého Electric Love Festivalu 2019.

Electric Love Festival je organizačně nejlepší festival, který kdy náš tým navštívil. Velký areál, obrovské scény, perfektní DJ’s a ke všemu nezapomenutelná přátelská atmosféra – takový byl #ELF19

My už se nemůžeme dočkat příštího roku – jsme natěšení na to, co si pro nás organizátoři přichystají! Pokud chcete zakoupit nejlevnější vstupenky s 20 eurovým bonusem, můžete se předregistrovat na stránkách https://www.electriclove.at/de/tickets/pre-registration

 

Fotografie: Electric Love Festival, © Geoffrey Hubbel

 


Current track

Title

Artist